
Inschrijven hier
De dag zelf enkel en alleen met bankapp
Hellingenroute
15 augustus 2025
Start en aankomst : OC Kemlis, Sint-Laurentiusplein, Kemmel
7.30u - 10u
Fietsmecanicien aan de start
Après-vélo: bieren en frisdranken om gezellig na te praten.
Actiefoto's en podiumfoto's
Beluister vooraf 40 hits voor 40 hellingen met muziek van ondermeer Luka Bloom , Will Tura, Herman Van Veen, Clouseau en veel andere nummers over fietsen.
Nieuw parcours - nieuwe hellingen - dubbele Kemmelberg (parcours 40 hellingen)
Kies je favoriete hellingen
Wat met de Kemmelberg ?
Liever niet
Fiets na de Monteberg ter hoogte van de commandobunker rechtdoor. Je komt na de afdaling aan bij de start
Een keer graag

Fiets na de eerste beklmming, dit is de kant Belvédère, en na de afdaling linksaf naar de finish
Doe maar twee keer
Fiets na de eerste keer kant Belvédère meteen na de afdaling kort rechtsaf naar de top waar het monument Den Engel staat. Neem dezelfde afdaling als de kant Belvédère en fiets naar de finish.

De Claeremont

"In volle coronatijden was het zoeken naar een naam voor de helling een leuk tijdverdrijf"
Omdat de overheden van de Catsberg niet zo fietsvriendelijk zijn werd de helling uit het parcours geschrapt en kwam de Claeremont ondermeer in de plaats.
De Claeremont helling start in de Seulestraat (53m) in Nieuwkerke. De klim is 300 meter lang. Het gemiddelde stijgingspercentage van de klim is 5,2%.
Via sociale media werd de naam van de nieuwe helling gekozen. Natuurlijk was de Patatteberg een voor de hand liggende naam gezien de ligging van het aanpalend aardappelbedrijf. Uiteindelijk kozen de Vrienden van de Hellingenroute voor de Claeremont, enerzijds een verwijzing naar de bekende Kwaremont in de Vlaamse Ardennen en anderzijds een samentrekking van Claerebout (de naam van het op die plaats gelegen aardappelverwerkend bedrijf ) en Mont, het Franse woord voor helling.